- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Used Paper Cup Machines
Used Paper Cup Machines
Providing you the best range of old paper cup machine with effective & timely delivery.
Old Paper Cup Machine
Product Price: Rs 2,50,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Dimension | Paper cup |
| Usage/Application | old paper cup machine |
| Model Name/Number | ZBZ |
| Brand | SHIV indust |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 50 pic |
| Speed | 0-50 meters/min |
| One Year | 2 |
| Output Paper Width | 0-500 mm |
| Brand/Make | 2019 |
| Material | Paper |
| Weight | 2100 kg |
| Design | TEA CUP |
| Input Voltage | 250 |
| Motor Power | 5 Hp |
| Cup Size | 65 ml to 85 ml |
| Part Type | STELL |
| Frequency | 65 ml to 85 ml |
| Roll Gauge | 47 bottom |
| Production Capacity | 2500 to 3000 pic 1 hours |
| Auto Feeding Paper | 170 GSM |
| Type | Cup |
| Voltage | 220 |
| Hot Laminating | Cup |
| Warranty | 1 year |
| Power | 220 single phese |
| Running Duration | 40 to 50 pic minutes |
| I Deal In | New and Second Hand |
| 2100 kg | 65 ml |
A very good condition used old paper cup machine cup size 65 ml tu 285 ml
Yes! I am InterestedRequest A Callback