- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sole Cutting Machine
Sole Cutting Machine
Manufacturer of a wide range of products which include 2 hp sole cutting machine and 1 hp sole cutting machine.
2 HP Sole Cutting Machine
Product Price: Rs 69,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Brand | Shiv Industries |
| Production Capacity | 8000 Pieces/Day |
| Model Name/Number | HT1 |
| Power Consumption | 2 HP |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Phase | Single |
| Material | MS |
| Power Source | 220 Watt |
| Voltage | 240 V |
| Weight | 400 kg |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
we ''''Shiv Industries'''' are a leading Manufacturer and Importer of a wide range of Paper Cup Making Machine, Dona Making Machine, Scrubber Packing Machine, Paper Plate Making Machine, Cotton Wick Making Machine and many more.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 HP Sole Cutting Machine
Product Price: Rs 64,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Brand | Shiv Industries |
| Production Capacity | 8000 Pieces/Day |
| Model Name/Number | HT1 |
| Weight | 300 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Motor Power | 1 HP |
| Material | MS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Industrial |
Yes! I am InterestedRequest A Callback