- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Scrubber Packing Machine
Scrubber Packing Machine
Manufacturer of a wide range of products which include ms scrubber packing machine, fully automatic scrubber making machine and hydraulic scrubber packing machine.
MS Scrubber Packing Machine
Product Price: Rs 17,600 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 2500 Pieces/hour |
| Power Consumption | 200 Watt |
| Phase | Single |
| Brand | Shiv Industries |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Electric | Yes |
| Voltage | 220 V |
| Filling Speed | 12 seconds |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Driven Type | Manual |
we ''Shiv Industries'' are a leading Manufacturer and Importer of a wide range of Paper Cup Making Machine, Dona Making Machine, Scrubber Packing Machine, Paper Plate Making Machine, Cotton Wick Making Machine and many more.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Fully automatic Scrubber Making Machine
Product Price: Rs 2,80,000 / pieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 piece
Product Brochure
Product Details:
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Phase | Single |
| Material | MS |
| Brand | Shiv Industries |
| Production Capacity | 3500 Pieces/hour |
| Motor Power | 2 HP |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 800 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Hydraulic Scrubber Packing Machine
Product Price: Rs 60,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 5000 Pieces/hour |
| Power Consumption | 220 Watt |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Phase | Single |
| Brand | Shiv Industries |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | MS |
| Automation Grade | Hydraulic |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback