- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Dona Making Machine
Dona Making Machine
Double Die Pattal Dona Making Machine
Minimum Order Quantity: 10 piece
Product Brochure
| Brand | Shiv Industries |
| Material | Mild Steel |
| Production Capacity | 3000 Pieces/hour |
| Dona Material | Paper |
| Number Of Dies | 2 Dies |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 5 kW |
| Power Source | Electric |
Fully Automatic Dona Making Machine
Minimum Order Quantity: 10 Unit
Product Brochure
| Capacity | 1000 Pieces/hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Dona Material | Paper |
| Power | 1 HP |
| Number Of Dies | 1 |
| Brand | Shiv Industries |
| Output Paper Width | 500 mm |
| Electric Motor | Single Phase |
| Material | MS |
| Weight Of Machine | 250 kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Dona Size | 8 Inches |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Second Hand Paper Cup Manufacturing Machine
Product Brochure
| Type of Machine | Paper Dona Machine |
| Capacity | 3000 1 hours |
| Dimension | Paper cup |
| Usage/Application | Second hand paper ka machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Capacity | 0-10 ton/day |
| Speed | 0-50 meters/min |
A very good condition used paper cup machine best price in deal low bagatr machine
Fully Automatic paper plate lamination roll making machine
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Dona Material | Paper |
| Number Of Dies | 2 |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Weight Of Machine | 250 kg |
| Body Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Shiv Industries |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Production Capacity | 5000 Pieces/hour |
we ''Shiv Industries'' are a leading Manufacturer and Importer of a wide range of Paper Cup Making Machine, Dona Making Machine, Scrubber Packing Machine, Paper Plate Making Machine, Cotton Wick Making Machine and many more.
Automatic Thali Making Machine
Product Brochure
| Phase | SINGLE PHASE |
| Production Capacity | 3000 to 3500 |
| Electric Motor | 1.5 hp |
| Max Plate Size | 4 to 14 inch |
| Motor Power | 1.5 |
| Number Of Die | 2 |
| Number Of Phases | single phase |
| Power Source | electric |
| Weight Of Machine | 350 to 400 kg |
| Country of Origin | Made in India |
45,000 Get Latest Price Dona Material paper
number of dais 2
size 4to14 inch
Voltage 240w
motor power 1.5 hp