- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Incense Dhoop Cone Making Machine
Incense Dhoop Cone Making Machine
Prominent & Leading Manufacturer from Beawar, we offer incense dhoop cone making machine.
Incense Dhoop Cone Making Machine
Product Price: Rs 2,60,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Production Capacity | 500 Pieces/hour |
| Machine Speed | 150-200 strokes/min |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Weight | 150 kg |
| Power Required | 1 HP |
| Type Of Stick | Round |
| Incense Stick Length | 2 mm |
| Power Capacity | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Surface Finish | Color Coated |
Yes! I am InterestedRequest A Callback